SPC ailesi Türkiye pazarında: Palfinger Sany SPC400

Palfinger Sany’nin kamyon üstü teleskobik vinç modelleri Türkiye pazarına sunuldu. Makser Vinç ve Palmak Makina tarafından temsil edilen marka, geçen yıl arazi tipi modellerinde yakaladığı ivmeyi SPC serisi ile de yakalamak istiyor

Türkiye pazarında Makser Vinç ve Palmak Makina tarafından temsil edilen Palfinger Sany, arazi tipi mobil vinçler, yol tipi mobil vinçler, all terrain mobil vinçlerin ardından kamyon üstü teleskobik vinçleriyle de Türkiye pazarına adım attı. Pazara sunulan ilk ürünü olan SPC400’ü tanıtan firma, SPC ailesiyle 2016 yılında arazi tipi vinçleriyle yakaladığı ivmeyi sürdürmek istiyor.

Güçlü Diyagram

Palfinger Sany SPC400 kamyon üstü teleskobik vinç, kamyon üstü ürün gamından Türkiye pazarı için siparişi verilen ilk ünite oldu. 40 ton maksimum kaldırma kapasitesiyle gelen model, 40.5 m ana bom, 0° 15° ve 30° ayarlanabilen 9 m’lik jib bomuyla maksimum 49.5 m bom erişim kapasitesi sunuyor. Muadil ürünlerle aynı şartlarda kıyaslandığında; SPC400’ün yük diyagramının daha fazla kaldırma kapasitesi sunduğunu belirten firma yetkilileri, yüksek alaşımdan yapılan U tipi bom yapsına dikkatleri çekiyor.

Yol İzni Sorunu Yok

Modelin servis desteği ise; diğer Palfinger Sany modellerinde olduğu gibi köklü sektör tecrübesi bulunan Makser Vinç tarafından sağlanacak. Jib bom, bilgisayarlı yük emniyet sistemi, ısıtıcı gibi diğer markalarda opsiyonel olarak sunulan birçok özelliği standart olarak sunan SPC400, 8×4 çekişli bir kamyon şasesi üzerine montajı yapılarak kullanılabiliyor. Joystikli kontrol sistemi ile kolay bir kullanım özelliği sunan SPC400, karayolları yönetmeliğine uygun olarak yol izin belgesine ihtiyaç duymaksızın karayollarında rahatça seyahat edebiliyor.

Palfinger Sany SPC400

40 ton maksimum kaldırma kapasitesiyle gelen model, 40.5 m ana bom, 0° 15° ve 30° ayarlanabilen 9 m’lik jib bomuyla maksimum 49.5 m bom erişim kapasitesi sunuyor.

Makser Vinç ve Palmak Makina tarafından temsil edilen Palfinger Sany, teleskobik kamyon üstü modeli SPC400’ü piyasaya sundu.

Kaldırma kapasitesi
40 ton
Yük diyagramına güvenen Palfinger Sany SPC400, maksimum 40 ton kaldırma kapasitesi ile geliyor.

Ana bom erişimi
40.51 m
4 kademeli “U” şekilli ana boma sahip olan modelin ana bomu 40.51 m’ye uzanabiliyor.

Maks. bom erişimi
49.51 m
Palfinger Sany SPC400, ekstra jib bom ilavesiyle 49.51 m erişim sağlıyor.

 

Palfinger Sany Diğer Teknik Özellikleri

Jib bom açısı 0° 15° ve 30°
Ana bom kademesi 4
Ana bom şekli U şekilli
Kuyruk salınımı (yarı çap) 3980 mm
Kule dönüş hızı 2.0 r/dk

 

 

 

Kaynak: http://vincveplatform.com/icerik/detay/10819/spc-ailesi-turkiye-pazarinda-palfinger-sany-spc400